>Alternatif tedaviler: Anvirzel (Nerium Oleander)

>

Anvirzel, Nerium Oleander (Zakkum) bitkisi ozunden elde edilen bir ilactir. Ilk olarak tip doktoru Dr.Ziya Ozel tarafindan kanser tedavisinde kullanilmis ve olumlu sonuclar alindigi soylenmistir.

Turk basininda ise konu hakkinda dogru, yanlis pek cok sey yayinlanmis ve ulkemizde bu konuda ki calismalarin onu bir sekilde bilincli ya da bilincsiz kesilmistir. Bunun uzerine Dr.Ozel Amerika’da bir arastirma merkezi yoluna gitmistir. Anvirzel adi verilen ilac Amerika’da Faz I klinik testlerini gecip ikinci faz icin FDA onayini almistir. Cesitli kaynaklara gore ekonomik imkansizliklar yuzunden Faz II testleri yapilamamistir. Ancak bazi firmalar Amerika disinda Nerium Oleander tedavisi veren hastaneler kurmustur. Su an Amerika’da kanser tedavisi icin yalnizca ozel izin ile temin edilebilmektedir.

Farz olan hikaye kismini bitirdikten sonra bilimsel gercekleri inceleyelim:

Amerika’nin kanser tedavisinde en ileri arastirma hastanelerinden olan Texas, MD Anderson Kanser Merkezi‘nde Dr. Robert A. Newman baskanliginda 2000 yili Temmuz ayinda yaptigi calisma sunlari soyluyor;

Anvirzel, Nerium Oleander ozunden elde edilen ilac “insan” kanser hucrelerini oldurmektedir. Ancak ilac laboratuar farelerindeki hucreleri etkilememektedir. Yani ilac insan kanserini tedavi edebilmekte ancak farelere etki etmemektedir, boylece ilacin fareler uzerinde etkisini incelemeye dayali arastirmalar yaniltici sonuclar verecektir. Bu yuzden arastirmalarda yalnizca fare hucreleri degil insan hucreleride kullanilmalidir.


Arastirmada Anvirzel ve Oleandrin adli nerium oleander tabanli iki ilac test edilmistir ve insan kanserli hucrelerinden orta seviye de tepki alinmistir. Oleandrin’in kanserli hucre oldurme etkisinin Anvirzel’den daha fazla oldugu saptanmistir.

Texas, MD Anderson hastanesi, Amerika’nin en iyi 50 kanser arastirma hastanesi listesinde 2004 yilindan beri 1 numara’da bulunuyor. Su an Amerika’nin (belki de dunyanin) en iyi kanser tedavi merkezi.

2006, Haziran, Istanbul Universitesi Biyoloji Fakultesinin, uluslarasi literaturde yayinlanan makalesi;
Nerium Oleander ozunun kan kanseri hucrelerine olan etkisi (etkisi oldugu soyleniyor, sebebi arastiriliyor).

2006, Eylul, Faz 1 deneme sonuclari;
(Faz 1 yalnizca dozaj ve yan etki arastirmaya yonelik) 18 hasta uzerinde denendi, herhangi bir yan etkiye rastlanilmadi. Tedavi edici ozelligi hakkinda tarafsiz bir sonuca varilamadi. Faz 2 denemeleri (kansere etkisini arastirmaya yonelik) icin onerilen guvenli doz 0.8 ml/m2/day.

2007, Aralik, Robert A. Newman, MD Anderson;
Zakkum tabanli Oleandrin insan pankreas kanseri hucrelerini olduruyor.

2008, Temmuz, Malezya Gadjah Mada Tip Fakultesi;
Nerium Indicum (Hint Zakkumu) 9 degisik insan kanser hucresinde denendi, bunlardan 3 turunde anti-tumor etki tespit edildi. Ilac saglikli hucrelere hic zarar vermiyor.

Anvirzel Ilacini veya Tedavisini Nerede Bulabilirim?
Anvirzel uzerinde arastirmalar yapmis olan MD Anderson Kanser Arastirma Merkezi’nden Dr. Robert Newman zakkum tabanli ilaclar ureten Nerium Biotech Inc. adli sirketi kurdu. Bu sirket kanser ve beyin tumoru tedavisinde kullanilmak uzere Anvirzel uretiyor. Ilacin henuz Amerika’da FDA onayi olmadigi icin sirketin Latin Amerika’da ayagi olan Salud Integral adli sirket uzerinden yapiliyor. Ayrica burada ki klinikte hastalarin Anvirzel terapisi gormesi mumkun.

KAYNAKLAR

 1. Anticancer Drugs. 2000 Jul;11(6):455-63. Anvirzel, an extract of Nerium oleander, induces cell death in human but not murine cancer cells. Pathak S, Multani AS, Narayan S, Kumar V, Newman RA. Department of Cancer Biology, University of Texas MD Anderson Cancer Center, Houston 77030, USA. spathak@notes.mdacc.tmc.edu, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11001386
 2. Journal of Islamic Academy of Sciences 1:2, 141-142, 1988, Promotion of Phagocytosis by Nerium Oleander Extract, Naci M. Bor, Hasan Dereagzi, Zahide Ibrahimoglu, Ayvaz Karabiyiklioglu, Hacettepe University Medical School Medical and Surgical Research Center, Ankara, http://www.medicaljournal-ias.org/1_2/Bor.pdf
 3. Turan N, Akgün-Dar K, Kuruca SE, Kiliçaslan-Ayna T, Seyhan VG, Atasever B, Meriçli F, Carin M.

  J Exp Ther Oncol. 2006;6(1):31-8.

 4. Autophagic cell death of human pancreatic tumor cells mediated by oleandrin, a lipid-soluble cardiac glycoside. Newman RA, Kondo Y, Yokoyama T, Dixon S, Cartwright C, Chan D, Johansen M, Yang P. Integr Cancer Ther. 2007 Dec;6(4):354-64.PMID: 18048883 [PubMed – indexed for MEDLINE]
 5. Phase 1 trial of Anvirzel in patients with refractory solid tumors. Mekhail T, Kaur H, Ganapathi R, Budd GT, Elson P, Bukowski RM. Invest New Drugs. 2006 Sep;24(5):423-7.PMID: 16763787
 6. Med J Malaysia. 2008 Jul;63 Suppl A:24-5.PMID: 19024965

Advertisements
This entry was posted in Anvirzel, bitkiler, bitkisel tedavi, Hint Zakkumu, Nerium Indicum, Nerium Oleander, Oleandrin, Zakkum. Bookmark the permalink.

14 Responses to >Alternatif tedaviler: Anvirzel (Nerium Oleander)

 1. Anonymous says:

  >sayın yetkiliöncelikle sayın özelin durumunu yakından takip ederek gitmesine en çok üzülen hassas vatandaş özelliklerinde biriyim.ki o zaman kızımın herhangi bir hasatalığı yoktu ya da haberdar diildik.ben konyada öğretmenim.kızım 9 yaşında ve maalesef şubat başı itibariyle pons gliomu belirtileri gördük ve neticesinde 30 gün RT tedavisi uygulandı.bu kadar yaygınını görmedik-bu çocuk fazla yaşamaz-çoktan şuurunu bile kaybetmiş olmalı-tükürüğünü bile yutamıyor olması lazım gibi ifadeler kullanan tüm doktorların aksine çocukta kısmi görme ve yürüme bozukluğu dışında bi olumsuz gelişme olmadı.ancak gittiğimiz her dr da yaşamaz dedi.biz allahtan umudumuzu kesmedik.bu aille birlikte ilk mr ile son mr raporunu gönderiyorum.önerileriniz lütfen.çocuğumu kaybetmek istemiyorum.BU İLAÇ BİZE YARARMI NERDEN BULABİLİRİM ????((((bu arada sağ gözünü kaybetmişti şu anda görme yetisini yeniden kazandı.annesinin desteğini almadan tuvalette oturamıyordu şimdi kendisi gidip kendi ihtiyacını yalnız gideriyor.))))zeka hafıza beslenme konuşma düşünme okuma matematiksel yetilerde en ufak kayıp yok abdullah akgül0505 710 68 15

 2. MD says:

  >Abdullah bey, Gecmis olsun. Siz sanirim yanlis doktorlara denk gelmissiniz. Beyin tumoru tedavisinde eskiye gore pek cok mesafe katedildi. Siz o doktorlara kulak asmayin ve endiselenmeyin bu hastaligin gercekten tibbi tedavisi var. Lutfen yukaridaki Facebook grubumuza uye olun. Sizinle baglantiya gececegiz. Sizi simdiden uyarmaliyim kesinlikle kendilerini internette herbalist diye tanitan kisilere itibar etmeyin bunlarin tek derdi sizden para koparmak. Biz hasta ve hasta yakinlari olarak, size ister Allah rizasi deyin insanlik adina deyin elimizden gelen herturlu destegi yapmaya gayret edecegiz ve size yol gostermeye calisacagiz. Tekrar gecmis olsun.

 3. Anonymous says:

  >Merhabalar Babam MS hastası. Yukarıda sözü edilen ilacın yani Anvirzel in bağışıklığı kuvvetlendirdiği söyleniyor. Sizce sinir sistemi hastalığı olan MS de de yardımcı etken olarak kullanabilirmiyiz. ve yurtdışı kaynaklı bu ilacı nasıl temin edebiliriz . Teşekkürler

 4. Anonymous says:

  >LÜTFEN BU MESAJI OKUYUN!!!BENİM KARDEŞİM 1 SENE ÖNCE GLİOBLASTOMA TÜRÜ YANİ KÖTÜ HUYLU BEYİN TÜMÖRÜNDEN 3. AMELİYATINI OLDU. EN SON AMELİYATINI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ PROFESÖRLERİNDEN İBRAHİM ZİYAL YAPTI. AÇIKÇASI ÇOK FAZLA ŞANS VERMEDİLER KARDEŞİMİZ 28 YAŞINDAYDI. AMELİYATTAN ÇIKAMAYABİLİR DEDİLER AMA ALLAH’A ŞÜKÜR ÇIKTI. O SIRADA TESADÜFEN DOKTOR ZİYA ÖZEL’DEN HABERİMİZ OLDU. KENDİSİ ZAKKUM AĞACINDAN KANSERE İLAÇ ÜRETMİŞTİ. O İLACI KULLANMAYA BAŞLADIK. ŞİMDİ 3 AYDA BİR MR SONUÇLARINI DOKTORLARIMIZA GÖSTERİYORUZ ÇOK OLUMLU ŞEYLER SÖYLÜYORLAR. EĞER BEYİN TÜMÖRÜ KÜÇÜK OLUP AMELİYAT GEREKMEYEN TÜRDEYSE AMELİYAT OLMADAN ÖNCE ZİYA ÖZELİN İLAÇLARINI DENEMENİZİ TAVSİYE EDERİM. AMELİYAT OLMASI GEREKENLERDE AMELİYAT OLDUKTAN SONRA KEMOTERAPİ GÖRMEDEN ZİYA ÖZELE GÖRÜNSÜNLER ÇÜNKÜ İLAÇ KEMOTAREPİDEN ÖNCE ALINMALI. BİRDE SAKIN ANKARA NUMUNE HASTANESİNDE BEYİN AMELİYATI OLMAYIN. BİZİM HASTAMIZI 15 GÜN BEKLETTİLER RESMEN ÖLMESİNİ BEKLEDİLER. HACETTEPE ÜNİVERSİTESİNE GİTTİK VE DOKTORUMUZ ALLAH ONDAN RAZI OLSUN HEMEN ERTESİ GÜN AMELİYATA ALDI EĞER ALMASAYDI HASTAMIZ KOMAYA GİRECEKTİ. BURADAN HACETTEPE TIP FAKÜLTESİ ÇALIŞANLARINA VE PROF.İBRAHİM ZİYAL BEYE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. TABİ DOKTOR ZİYA ÖZEL’E. ZİYA BEYİNDE İNTERNET SİTESİ VAR ORADAN İLAÇ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. ALLAH HERKESE ŞİFA VERSİN.

 5. Anonymous says:

  >arkadaslar; ziya ozelin iletişim bilgilerine ulasmak mumkun degil mi? birde bahsedilen urun yada ilaç ; ismi anvirzel midir? lütfen ulasmanızı bekliyorum; izmir den tayfun ve mailim de typhoon_typhoon@hotmail.com hasatmız 30 yasındaakciger kanseri. bilgisi ve ozellikle de hastalık tecrubesi olan arkadaslar arasınlar lutfen.

 6. Anonymous says:

  >ziya özel ev tel:2524170990 hayırlı şifalar

 7. Anonymous says:

  >ANVİRZELİ, ZİYA ÖZELİDEN BAŞKA NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİM.

 8. Anonymous says:

  >Suradan:SALUD INTEGRALhttp://www.saludintegral.hn/default1.htm

 9. Anonymous says:

  >NERİUM OLAENDERİN (ANVİRZEL) YURT DIŞINDA TABLET YA DA ŞURUP ŞEKLİNDE FORMLARI VAR.BUNLARI KULLANAN YA DA BİR FİKRİ OLAN VA MI?

 10. Anonymous says:

  >25 şubat 2009 da babamda unutkanlık ve alışılmadık karıştırmalar olunca doktora götürdük. çekilen emarda beyin tümörü çıkınca şok olduk. aynı gün ankara ya ümitle gittik. hastalığa gbm ve 4. evre teşhisi kondu. en fazla 6 aylık ömrümüz kaldığı ve hiç bir tıbbi şansımız olmadığı söylendi.ayrıca önümüzde çok zor günler olduğu en fazla 2 ay sonra hernie olup bilinç kaybıyla yatalak olacağı söylendi.insanın bunu kabullenmesi imkansız olunca ziya beye önce internet üzerinden ulaştım. internet sitesi var. adını google yazarsanız çıkıyor. mayıs ayında marmarise geliyor.ekim sonunda ayrılıyor.hafta iç saat 8 ile 14 arası hasta bakıyor. biz ilacı her gün yapılan iğne şeklinde kullandık. yinede babamı 16 eylül 2009 da kaybettik. ilaç yaradı mı bilmiyorum. yalnız bize anlatıla hernie olmadı. hep bizi tanıdı. ölene kadar yatalak olmadı.hattaöldüğü gün bile ölmesini beklemiyorduk. 3 gün sonra olacak ramazan bayramında nelr yapacağımızı konuşuyorduk.

 11. Ahmet Özay says:

  >Mrb Arkadaşlar, babam 83 yaşında ve yaklaşık 9 ay önce akciğer kanseri olduğu söylendi. doktorlar herhangi bir tedavi önermediler yapacak bişey yok dediler kanser tüm akciğere yayılmış dediler ve yaşından dolayıda ameliyat yada Rt önermediler. bende anvirzel adlı ilacı arıyorum. Ziya beyin ev telşefonunu aradım ama evde yoklar galiba telesekreter çıkıyor ve mesaj bırakın diyor mesajlar bile dolmuş yeni mesaj bırakamadım. Elinde fazladan bu ilaçtan olan yada bulabileceğim bir adres veren olursa çok sevinirim. Biz kabullendik ama inanın bişey yapamamak bizi kahrediyor. Lütfen bu konuda yardımcı olacak birisi olursa müteşekkir olurum. bana her zaman telefon yada mailden ulaşabilirsiniz. Ahmet Özay0533 762 7393ahmetozay1978@gmail.com

 12. Anonymous says:

  >02122662924 ist telefonumayısta marmarise gelecekmiş

 13. Anonymous says:

  >Arkadaşlar babama akciğer kanseri teşhisi konuldu. 4. dereceden. Acilen benim dr. özele ulaşmam ve tedavi şeklini öğrenmem gerek. bi de bu tedavinin kabaca maliyetini söyleyebilirseniz plan yapmamda çok yardımcı olursunuz. Mayıs babam için çok geç olabilir. Biz bu ilacı temin edince başka bi yerde kullanabilme ihtimalimiz var mı? Yani sn özelden başka bi poliklinik ya da onun yerine bakan bi poliklinik.. Lütfen yardımcı olun. Allah rızası için. ismim enes kaba cep no'm: 05456838759e-mail: eneskaba@hotmail.comÖzellikle bu konuda geniş bilgisi olan veya bu tedaviyi görenlerin yakınları irtibata geçerse gerçekten minnettar olurum.. Hatta çaldırın ben ararım ama lütfen yardımcı olun.

 14. Anonymous says:

  >biz 2009 da gittik. ampüllerin tanesine 50 tl vermiştik. bir defa da termos içinde on tane veriyor. kimisine damlada veriyormuş. kişilerin maddi durumuna göre daha uygunda veriyor. gözümüz o zaman parayı görmemişti. bitkiciler ve bazı doktorların bizden istediklerine göre çok uygun kalmıştı. yalnız ilaç hasta ne kadar genç ise o kadar daha iyi işe yarıyor. yakınım komşumun küçük kızında ümitleri kesmişlerdi ama ziya beyle beraber mucize on yıl oldu halen sağlıklı yaşıyor. ziya beye internet üzeri zozel@aim.com adresi ile ulaşmıştım. cevap veriyor. Allah yardımcınız olsun. şifa versin. baba kelimesi halen içimi yakıyor.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s