>Soru: Beyin tümörüne ne iyi gelir? Beyin tümörüne iyi gelecek gidalar nelerdir?

>

Neler iyi gelirden önce, neler kötü gelir sorusuna cevap verelim çünkü şu an dahi bilmeden tümörünüzü besliyor olabilirsiniz. Beyin tümörü hastalarına faydası olabilecek gıdaların tamamı bilinmesede zararı olacak gıdaların adı bellidir.
Beyin tümörü hastalarının kesinlikle uzak durması gereken yiyecekler içlerinde şeker, glikoz, fruktoz, dekstroz bulunan yiyeceklerdir. Çünkü tümör hücreleri hızla ürerken diğer hücrelere göre daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Aldığınız kemoterapi ilaçları (örneğin Altuzan) onların beslenmesini engellemeye çalışırken, şeker içeren gıdalarla bunun üremesine yakıt sağlarsınız. O yüzden her türlü şekerden uzak durmak yerinde olur. Dekstroz gibi şekerler çok hızlıdır ve doğrudan beyne ulaşır.

Örneğin üzüm yüksek dekstroz içerir. Bilgisiz kişiler tarafından kan yapsın diye verilen üzüm aslında hastaya çok büyük zarar verebilir. Sağlıklı hastaya iyi gelebilen bu gıda tümör hastasında onun tümörünün üreme hızını artırabilir.

Şeker türleri içine her türlü karbonhidratta dahildir. Çünkü bunlar alındıklarında doğrudan şekere çevrilirler. Uzak durulması gerekenler, tüm unlu mamüller, pirinç, patates ve bakliyatlar.

Aynı şekilde bazı bilgisiz kişiler iyi geleceğini düşünerek tümör hastalarına bal, karakovan balı, pekmez vermektedir. Bunlar sağlıklı insanlara iyi gelsede beyin tümörünü besler, hastaya fayda yerine zarar verir.

Karbonhidratlar ve şekerden uzak kalmak kaydı ile tüm besinleri fazla fazla tüketin. Yeşil sebzeler, et, tavuk, balık süt ürünleri, yumurta.

Ketojenik diyet adlı özel bir diyet beyin tümörlerini küçültücü özelliğe sahiptir. Bu diyette hasta karbonhidrat ve şeker alımını tamamen keser ve yalnızca, protein (et, balık) ve yağlarla (süt, peynir, kaymak) beslenir. Vücudun enerji ihtiyacı şekerler yerine yağlardan karşılanır. Beyindeki sağlıklı hücreler besinlerini yağlardan sağlayabilmekte iken, tümör hücreleri enerjilerini yalnızca şekerden karşılarlar. Onların besinlerinin kesilmesi hastalığın gerilemesine yol açar. Bu diyetle ilgili bilgi sitemizde mevcuttur.
Beyin tümöründe Dr. Johanna Budwig tarafından geliştirilmiş “Budwig Protokolü” adi verilen özel bir diyet GBM IV hastaları da dahil pek çok hasta, hiç ilaç kullanmadan tümörden tamamen arındırılabilmiştir. Bununla ilgili bilgiyi sitemizde en kısa sürede yayınlayacağız
Bilimsel araştırmalara göre, C vitamini beyin tümörü ve diğer kanser türlerinde etkilidir. Aşırı doz C vitamini uygulanan tedaviler başarılı olmuştur. Kırmızı biber, isot yüksek C vitamini ve düşük şeker içerir.
Omega-3 yağ asidinin de tümörü küçültücü etkisi görülmüştür. Omega-3 yağları balıklarda, ciğerde ve keten tohumu yağında bulunur.
Zerdeçalın antitümör özelliğine sahip olduğu bulunmuştur. Ayrıca Isırgan otundan faydalanmış insanlar vardır. Bunlara ait bilgileri de sitede bulabilirsiniz.
Advertisements
This entry was posted in beslenme, diyet, gıda, SSS. Bookmark the permalink.

10 Responses to >Soru: Beyin tümörüne ne iyi gelir? Beyin tümörüne iyi gelecek gidalar nelerdir?

 1. Anonymous says:

  >iyi günler caresiz bir anneyim ,oglum 9 yasinda ve bir hafta önce beyin mrt lerinde beyin tümörü cikti ne yapa bilirim

 2. MD says:

  >Merhaba, oncelikle tumorden ornek alinip biyopsi yapilmasi gerekiyor. Bundan sonra hangi tur tumor oldugu ve derecesi belirlenir ve uygun tedavi secilir. Hastanizin yasi kucuk oldugundan tedavi sonuclari da cok iyi olacaktir. Sayet cok yaygin (difuz) bir tumor degilse, cerrahi mudahele ile tumor alinacaktir. Sonrasinda tekrar nuksetmemesi icin ilacli tedavi uygulanacaktir. Endiselenmeyin. Simdiden gecmis olsun. Sayet kafanizda sorular varsa, Facebook grubumuza veya eposta grubumuza uye olun, size elimizden gelen destegi ve yardimi yapacagiz.

 3. >temodalin g moltiforme iv tumore faydasi olurmu+

 4. >beyin sapi tumorlerine endokskopik cerahi uygulanabilirmi?

 5. >temoldalla birlikte hagi diger kemoterapi ilaclarinin verilmesini onerirsiniz?

 6. >Beyinsapinda b moltiforme grade iv olan kardesimiz icin aralik 2009 da radioterapi verildi simdi ise temodal oneriliyor kardesimizde gorme bozuklugu asiri ytutkunma bozuklugu ve sag kol ve bacakta gucsuzluk var.temodal onerildi.Bize nasil yardimci olabilirsiniz ne yapmamiz lazim bu asamadan sonra???

 7. MD says:

  >Temodal su an icin GBM'e karsi etkinligi en fazla ve yan etkileri cok az olan bir ilac. GBM IV icin kullanimi daha once hic ilacli tedavi gormemis bir hasta icin iyi bir baslangictir. Bu ilac 5 gun boyunca 28 gunde bir alinir. Su an yapilacak en iyi sey Temodal'e baslamak. Temodal oldukca etkili bir ilac, fakat bazi tumor turlerinde daha fazla bazilarinda daha az etki gosteriyor. Bu yuzden ilk kurden sonra hastanin genel durumuna ve tumorun kuculme oranina bakilir, ve gerekirse diger ilaclarla takviye edilir. GBM IV'un kontrol alinip geriye cevrildigi arkadaslarimiz vardir. Grubumuzdan takip edebilirsiniz. Mucize ilaclar satan sozum ona herbalist sarlatanlardan uzak durun. Bunlarin tek istedigi sizin paranizdir, sagliginiz degil.

 8. Anonymous says:

  >Merhabalar. Babam Temodal'ın 6. kürünü tamamlamak üzere..MR'lardan cok hafif bir küçülme görüldü..Ama yayılma yok gibi. Temadolun etkisi daha sonra ki aylarda ortaya çıkabilir mi? Teşekkürler.. Gürkan Ateş

 9. Anonymous says:

  >Merhaba 7 yaşındaki yegenim 4,5 yaşındayken beyin sapındaki tümörden ameliyat oldu ancak 2 sene sonra beyinde 5 yerde, omuilikte 2 yere dağılma oldu. 2 ay kemotarapi ve radyo terapi gördü şimdi temodalda 4. kürümüzü birdik. ancak tümörlerde ne büyüme ne küçülme var. bu bile iyi birşeymidir. Sizde biz ne aşamadayız.

 10. Anonymous says:

  >BU ARADA AMELİYAT SONRASI PATALOJİ SONUCU GRADE 1 ÇIKMIŞTI AMA TÜMÖRÜN HÜCRE DEĞİŞTİRMİŞ OLABİLECEĞİ SÖYLENDİ. İYİ ÇALIŞMALAR ÇİĞDEM ALKAN

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s