>Tümörü Nasıl Yendim?: Artık o, yeniden kayalara tırmanıyor…

>Sizlerle Daniel Garcia’nın hikayesini paylaşıyoruz. Dan, 3 çocuk babası. Hayatını inşaat işleri yaparak kazanıyor. Eskiden beri en sevdiği şey kayalara tırmanmak. 2004 yılında beyin tümörüne yakalandı.

Dan tedavisi sırasında çalışmaya ve ailesini geçindirmeye devam etti. Her gün 2005 yılında iç kulağında oluşan ikinci bir tümör yüzünden yitirdiği dengesini yeniden kazanmak için çalıştı. Tümörün onu yenmesine izin vermedi. Artık o tekrar kayalara tırmanıyor.

Dan sıradan birisi. Hiçbir mucize tedavi kullanmadı. Tedavisi zorlu ve acılı oldu. 4 kez ameliyat oldu. Kafatasında plakalar, platinler ve vidalar var. Boynundan geçen kafatasından karnına kadar uzanan bir şant var. İlk tümörün ardından 2005 yılında kafatabanında ikinci bir tümör büyüdü. Kafasında taşıdığı plakalar ve vidalar, tekrar ameliyat olmasına engeldi, radyoterapi gördü.

Dan, en umutsuz anlarda bile  günlük yaşamına her zamanki gibi devam etti. Ailesinin geçimini sağlayabilmek için çalışmak zorundaydı. Tedavisini kolaylaştırmak için hergün kendince çeşitli egzersizler yaptı. Tümörü gerçek anlamda yendi. Tümörün, yaşamından hiçbirşey almasına izin vermedi. Şimdi kayalara tırmanıyor. Çocuklarının büyüyüp birlikte kayalara tırmanacağı günleri iple çekiyor.

Dan, beyin tümörü hastalarının tedaviye yardımcı olma sorumluluklarını hatırlatıyor. Mucize tedavi yok ama çalışma ve özveri ile mucizeler yaratmak mümkün. Kaskının içinde şunlar yazılı:

Her gün yeni bir gün,
Aldığım her nefese minnetarım,
Kadrini bilmemezlik etmeyeceğim”

Advertisements
This entry was posted in tümörü nasıl yendim, video. Bookmark the permalink.

One Response to >Tümörü Nasıl Yendim?: Artık o, yeniden kayalara tırmanıyor…

  1. Anonymous says:

    >XP Tonis SLS hakkında bilgi verebilirmisiniz?Gürkan ateş

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s